DZIAŁALNOŚĆ \ WYDARZENIA

czerwiec 2014

W środę, 25 czerwca 2014 r., 27 osobowa grupa wybrała się na spotkanie z prehistorycznymi stworami do Parku Jurajsko – Botanicznego w Kołacinku. W tej grupie było 13 dzieci i młodzieży z poważną i złożoną niepełnosprawnością, oraz 14 osobowa grupa opiekunów (pracownicy ZSS 109, wolontariusze, rodzice i rodzeństwo).    

 

Pogoda dopisała, a to ważne ponieważ znaczną część wycieczki stanowił spacer z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej, podczas którego oglądaliśmy  naturalnej wielkości figury dinozaurów wkomponowane w pięknie ukształtowany teren. 

 

Część z nas zatrzymała się w muzeum z wystawą geologiczno – paleontologiczną gdzie oglądaliśmy autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat, np. kości dinozaurów. Zwiedziliśmy  folwark Kołaciński a w nim wystawę maszyn rolniczych.

 

Był również czas na spokojny posiłek i kupienie pamiątek. Wypoczęliśmy, świetnie się bawiliśmy, cieszyliśmy się swoim towarzystwem na chwilę przed rozstaniem na dwumiesięczne wakacje. Zorganizowanie wycieczki było możliwe dzięki dofinansowaniu ze strony Stowarzyszenia oraz pomocy jednego z rodziców, który zorganizował transport.